Otomatik Teknik Torna | Tork Konverter Onarım
Türkçe | English | Site Haritası
Site arama:
 Anasayfa > Onarım > Tork Konverter
İmalat
Onarım
> Tork Konverter
> Otomatik Şanzıman
> Hidrolik Şanzıman Yağ Pompaları
> Hidrolik Şanzıman Valfleri
> Şanzıman Kavrama Grupları ve Milleri
> Ataşmanlar
> Forklift Revizyonları
TORK KONVERTER (TÜRBÜN)
OTOMATİK TEKNİK TORNA, Otomobil, Forklift, İş ve İnşaat Makinaları Tork Konverter onarımlarını(Türbün tamirlerini) garantili bir şekilde gerçekleştirmektedir.
Yapılan İşlemler

       Tork Konverter onarımlarınız (Türbün tamirleriniz), sadece talaşlı imalat bilgisine sahip teknik elemanlar tarafından değil, uzun yıllardır ana faaliyet alanımız olan Endüstriyel ve İş Makinaları sektöründe Otomatik Şanzıman Revizyonlarında kazandığımız tecrübeler sayesinde , hidrolik sistem bilgisine de sahip teknik elemanlarımız tarafından yapılmaktadır.

 

         Tork Konverter onarımlarında (Türbün tamirlerinde); aşınmış orjinal kalınlık ölçüsünü ve yapışkanlık özelliğini yitirmiş balataların değişmesi ve bunun hangi metotlarla yapıldığı önemlidir. Tork Konverter Balataları her aracın marka ve modeline göre çeşitli tiplere ayrılmaktadır. Değişik marka ve modellere aynı tip balata kullanılmamalıdır. Ayrıca her aracın Tork Konverter modeline göre balata çapları değişkenlik gösterdiğinden , yapıştırma esnasında uygulanan basınç değerinin doğru olarak seçilmesi önemlidir. Aksi takdirde yüksek veya düşük değerlerde uygulanan basınç balatanın yapışma özelliğini düşürerek, kalitesiz bir yapışmaya, bu yüzden de Tork Konverter içerisinde arıza çıkarmasına neden olur. Buna ilave olarak, cıvata bağlantılı flanşlar yardımıyla yapılan balata yapıştırma işleminde; balata yüzeyinin her bölgesine eşit basınç uygulanamamaktadır.  Bu da yapışma kalitesinin düşmesine neden olmaktadır. Firmamız kendi imalatı olan ”Basınçlı Balata Yapıştırma Fırını”nda; optimum sıcaklık ve basınç değerlerini tespit edip, tüm yüzeye eşit miktara basıncın etki mesini sağlayarak , yapıştırma işlemini hatasız olarak gerçekleştirir.

      

       Tork Konverter onarımlarında (Türbün tamirlerinde); Kaynak işleminin el değmeden yapılması; hem düzgün dikişli, boşluksuz ve curufsuz kaynak elde edilmesini sağlar, hem de Tork Konverter Balansının, hata payının en az yüzde ile gerçekleştirilmesini sağlar. Firmamızın imalatı olan “Otomatik Kaynak Makinası“ sayesinde Tork Konverterlerin kapatılması ve Boğaz Kaynak proseslerini hatasız şekilde gerçekleştirmektedir.

Tork Konverter onarımlarında (Türbün tamirlerinde), yağ sızıntısını, kontrollerde tespit etmek önemli bir yer teşkil eder. 

       Bu testin yapılması için de, gelişi güzel yapılan testlerden ziyade, Tork Konverterin sistem içirisindeki çalışma basınç değeri ile test yapılması gerekmetedir. Kendi imalatımız olan “Basınç Test Cihazımız” ile Tork Konverterleriniz (Türbünleriniz) hatasız olarak test edilmektedir.

İlgili Resimler
DPO&AL4 Türbün
Mercedes Türbün
Forklift Tork Konverter
Alüminyum Tork Konverter
Opel&Toyota Türbün
İş Makinası Tork Konverter
Chrysler Voyager Türbün
>> tüm resimleri görmek için tıklayınız.
Copyright © 2009 Otomatik Teknik Torna Anasayfa | Kurumsal | Haberler | İmalat | Onarım | Referanslar | İletişim info@otomatiktorna.com
web tasarım